fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Chce się żyć w Multikinie

materiały prasowe
Nagrodzony na festiwalach w Montrealu i w Gdyni film "Chce się żyć" będzie można zobaczyć przedpremierowo 9 października w Multikinie
"Chce się żyć" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem historia niepełnosprawnego Mateusza, który - mimo trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym i licznych przeciwności losu - udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha.
Kiedy Mateusz (Dawid Ogrodnik) przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za „roślinę". Jednak rodzice chłopca (Arkadiusz Jakubik i Dorota Kolak) nigdy nie pogodzili się z tą diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę (Anna Karczmarczyk). Jednak los sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Sytuacja Mateusza zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka (Katarzyna Zawadzka), a on sam przyciągnie uwagę lekarki (Anna Nehrebecka), która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia.
O filmie
 
Reżyseria: Maciej Pieprzyca Scenariusz: Maciej Pieprzyca
Obsada:
Dawid Ogrodnik - Mateusz
Katarzyna Zawadzka - Magda
Marek Kalita - Ojciec Magdy
Teresa Iwko - Macocha Magdy
Tymoteusz Marciniak - Mały Tomek, brat Mateusza
Helena Sujecka - Matylda
Ada Kołodziejczyk - Córka Matyldy
Dorota Kolak - Matka Mateusza
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA