fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

People's Jury na festiwalu Pięć Smaków

materiały prasowe
7. edycja festiwalu Pięć Smaków odbędzie się w kinach Muranów i Luna w dniach 4-11 listopada. Replika w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu w dniach 8-14 listopada
Siódma edycja Pięciu Smaków będzie drugą, podczas której sekcja Nowe Kino Azji będzie konkursową częścią programu, ocenianą przez People's Jury. Idea projektu jest prosta: 13 pasjonatów kina azjatyckiego spotka się podczas festiwalu w Warszawie, by wspólnie obejrzeć konkursowe filmy i spośród nich wyłonić zwycięzcę.
People's Jury wykracza jednak poza standardowy schemat projekcji filmów konkursowych i obrad jurorskich. Członkowie jury wezmą udział w cyklu warsztatów, poprowadzonych przez dziennikarzy i krytyków filmowych, co pomoże im poszerzyć wiedzę i umiejętności filmoznawcze oraz redakcyjne.
Formuła sprawdzona w ubiegłym roku zostanie powtórzona podczas siódmej edycji. Jurorzy będą przygotowywać krótkie recenzje filmowe i relacje z festiwalu, które publikowane będą na stronie Pięciu Smaków oraz patrona medialnego i partnera projektu - portalu Stopklatka.pl.
Muzyczną atrakcją tegorocznej edycji festiwalu będzie koncert zespołu UhUhBoo Project, znanego ze współpracy z Park Chan-wookiem i Piną Bausch. Zespół zagra 26 listopada w TR Warszawa, o godz. 20:00.
UhUhBoo Project to niecodzienne, wymykające się klasyfikacjom połączenie dźwięków, balansujące między estetyką punk-kabaretową i początkami koreańskiego popu. Muzyce towarzyszą trudne do rozszyfrowania, pełne metafor teksty, zaangażowane w sprawy społeczne i polityczne. Podczas swoich koncertów zespół sięga po liczne rozwiązania audio-wizualne tworząc w ten sposób niezapomniany, hipnotyzujący spektakl.
Sprzedaż karnetów na tegoroczny Festiwal Filmowy Pięć Smaków (4-11 listopada 2013) oraz biletów na koncert UhUhBoo Project (26 listopada 2013) rozpocznie się 1 września. Sprzedaż będzie prowadzona online na stronie festiwalu piecsmakow.pl.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA