fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Kradli tony węgla

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Grzegorz Byszewski
Marek Kozubal
Kilka ton węgla próbowali ukraść z pociągów towarowych złodzieje na Śląsku. Wysypali go na tory.
Na szlaku kolejowym Bytom Karb - Bytom Północny złodziej w czasie jazdy otworzył drzwi wagonu, znajdującego się w składzie pociągu towarowego PKP Cargo relacji Tarnowskie Góry - Kędzierzyn Koźle. Na tory wysypało się 5 ton węgla. Złodziej chciał część tego surowca załadować do swojego samochód. Kradzież zauważyli jednak patrolujący ten teren funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Zatrzymali 32-letnią Roksanę G. z Bytomia. Za usiłowanie kradzieży grozi jej do 5 lat więzienia.
Do podobnej sytuacji doszło na szlaku kolejowym Leszczyny – Czerwionka. W tym przypadku złodziej zatrzymał pociąg DB Schenker relacji Łazy – Leszczyny, otworzył drzwi z obydwu stron w jednym z wagonów składu. Z wagonu wysypało się na tory ok. 2 ton miału węglowego.
Na miejsce pojechał patrol SOK z Rybnika. Kierownik zatrzymanego pociągu podał rysopis sprawcy i poinformował, że mężczyzna ukrył się w pobliskich zaroślach. Funkcjonariusze zatrzymali 15-letniego mieszkańca Czerwionki-Leszczyny, został on rozpoznany przez kierownika pociągu. Nastolatek trafił na komisariat policji Czerwionka-Leszczyny. Jego sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA