fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Z Krakowa na Dach Świata - Tybet 2013

Wyprawa Tybet 2013. Miało być piaskowo. Było

Takla Makan
DISCOVER 4X4
18 sierpnia 2013, Pustynia Takla Makan
stan licznika: 13 556km
Miało być gorąco. Było. Piasek na pustyni był rozgrzany do poziomu przekraczającego tolerancję naszych stóp. Nawet w japonkach trudno było przejść więcej niż kilkadziesiąt metrów.
Miało być piaskowo. Było. Po paru godzinach piasek mieliśmy nie tylko w kieszeniach i za kołnierzem. Chrzęścił też w zębach. Zawiał nam namioty i samochody.
Miał być pustynny offroad. Nie było! Wbiliśmy się w pustynię odważnie, z animuszem godnym lepszej sprawy. Po przejechaniu mniej niż dwóch kilometrów wydm porośniętych gdzieniegdzie resztkami roślinek, po odkopaniu pierwszych dwóch nieszczęśników, którzy w piasku utknęli, po spuszczeniu powietrza z kół do pożądanego na piachu poziomu, zrobiliśmy postój.
Wtedy dogoniła nas policja. Najpierw gonili nas autem. Potem piechotą. Jak nas wykryli? nie mam pojęcia. Przez satelitę?! Ale papiery mieliśmy w porządku, więc skończyło się na grzecznym dialogu. Kto, skąd, po co? I podrałowali przez piach w swoją stronę. Widać w pobliżu nie ma ani kiwonów do ciągnięcia ropy naftowej, ani instalacji wydobywających gaz ziemny. W końcu wiadomo na czym Takla Makan stoi...
Ale zapał w nas osłabł, a kobiety i dzieci już się w „piaskownicy” rozgościły. Męska część konwoju postawiła na piwo. I szczęśliwi jak dzieci, postanowiliśmy nie robić już nic więcej.Przez cały Boży dzień leniuchowaliśmy!
A słońce zrobiło nam jeszcze większą niespodziankę. Najpierw zniknęło w pustynnym pyle, który nad Takla Makanem dominuje. Potem zrobiło się jakby mniej gorąco. Do spania kładłem się na ciepłym piasku. Dobrze że w goreteksowym pokrowcu. Gdyż w nocy spadł całkiem solidny deszcz. Na pustyni!
Ale relaks w piaskownicy przydał się wszystkim.
Szczegóły na www.rp.pl/Tybet2013 oraz na stronie www.discover4x4.com.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA