fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Co druga gwarancja de minimis w PKO BP

Blisko 8 tysięcy przedsiębiorców skorzystało z kredytu obrotowego z gwarancją de minimis BGK w PKO Banku Polskim. W programie bierze udział 20 banków.
Wartość gwarancji osiągnęła miliard złotych, co przełożyło się na łączną wartość kredytów z gwarancją przekraczającą 1,7 miliarda złotych. Ponad połowa przedsiębiorców otrzymujących kredyty w ramach programu de minimis zaciąga je w PKO Banku Polskim.
Program gwarancji de minimis Banku Gospodarstwa Krajowego wspiera mikro-, małe i średnie firmy, które do tej pory nie miały wystarczającego zabezpieczenia i nie mogły otrzymać kredytu. Kredyty obrotowe z gwarancją stanowią źródło pozyskania środków na finansowanie bieżących wydatków firmy związanych między innymi z zaopatrzeniem, produkcją, sprzedażą, zapłatą składek ZUS czy wypłatą wynagrodzeń dla pracowników. Zabezpieczenie gwarantowane przez BGK może sięgać maksymalnie 60 proc. kwoty kredytu, a jego maksymalna wysokość wynosi 3,5 mln zł.
- Kredyty obrotowe z zabezpieczeniem w formie gwarancji de minimis cieszą się dużym zainteresowaniem klientów banku – mówi Agnieszka Wardak, dyrektor Departamentu Klientów Małych i Średnich Przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim.
Dla gwarancji udzielonej do końca 2013 r. prowizja za jej otrzymanie wynosi 0 proc. za pierwszy rok obowiązywania i 0,5 proc. kwoty gwarancji za drugi rok.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA