fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Literatura

"Polskie morderczynie" na scenie

materiały prasowe
24 sierpnia w Teatrze WARSawy odbędzie się pokaz teatralny stworzony na podstawie reporterskiej książki Katarzyny Bondy „Polskie morderczynie". Interpretacja została przygotowana przez Grupę Artystyczną Teraz Poliż.
"Polskie morderczynie" to wydana w 2008 roku reporterska książka Katarzyny Bondy, autorki powieści kryminalnych i książek dokumentalnych. Bonda przedstawiła historię 14 kobiet, które łączy jedna rzecz: zbrodnia. Wiele z nich dzięki autorce oficjalnie wypowiedziało się po raz pierwszy. Niektóre z nich są doskonale znane z doniesień i artykułów prasowych, bo skazane zostały w głośnych procesach, których przebieg śledziła cała Polska. Inne popełniły zwykłe, domowe zbrodnie, które w gazetach kwituje się krótkimi notami. Autorka, nie usprawiedliwiając ich, przywróciła kobietom – często wykreowanym przez media na zdegenerowane bestie – ludzkie oblicze. Książka spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem prasy i czytelników. W tym roku w księgarniach pojawiła się jej nowa, uzupełniona wersja.
Dzięki interpretacji Teraz Poliż, „Polskie morderczynie" pojawią się na scenie. Autorki zapowiadają spektakl jako „godzinne zabójcze tango". Publiczność będzie mogła wysłuchać między innymi historii Małgorzaty Połczyńskiej, lekarki, która zamordowała żonę swojego kochanka czy Mirosławy Romanowskiej, która zabiła swojego męża-gwałciciela.
Po spektaklu odbędzie się spotkanie z autorką książki i aktorkami Grupy Artystycznej Teraz Poliż.
24.08.2013, 20:00
Grupa Artystyczna Teraz Poliż wciela się w Polskie Morderczynie
Występują:  Dorota Glac, Ada Kornecka, Emanuela Osowska, Kamila Worobiej
Opieka reżyserska: Marta Ogrodzińska-Miłoszewska
Wstęp wolny
Teatr WARSawy
Rynek Nowego Miasta 5/7
Warszawa
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA