fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Moja Emerytura

Wniosek PTE Allianz już w KNF

Wniosek PTE Allianz Polska dotyczący przejęcia funduszu emerytalnego Warta czeka już na decyzję Komisji Nadzoru Finansowego
Przejęcie funduszu Warta przez PTE Allianz wymaga pozytywnej decyzji zarówno Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jak i Komisji Nadzoru Finansowego. Ten pierwszy urząd wyraził już zgodę. Teraz czas na KNF. Wniosek, jak wynika z naszych informacji, jest już w urzędzie.
PTE Allianz należy do grupy ubezpieczeniowej Allianz, natomiast Warta PTE wchodzi w skład bankowo–ubezpieczeniowej grupy KBC.
Na początku maja PTE Allianz Polska ogłosiło, że przejmie fundusz i towarzystwo emerytalne Warta. Fundusz emerytalny Warta był wystawiony na sprzedaż od kilku miesięcy. Grupa KBC, a dokładnie KBC Verzekeringen NV, do której należy, wycofuje się z większości biznesów w Polsce.
Zainteresowanych przejęciem funduszu emerytalnego Warta było kilka instytucji finansowych. Wstępną chęć przejęcia tego podmiotu deklarował PKO BP Bankowy PTE. Ostatecznie jednak wycofał się ze względu na planowane zmiany w prawie dotyczącym II filara, a tym samym trudność w oszacowaniu wartości transakcji. Informowaliśmy, że w walce o fundusz Warta pozostał już tylko Allianz i on ostatecznie ma przejąć fundusz Warta.
Z naszych informacji wynika, że PTE Allianz Polska przejmuje nie tylko zarządzanie nad funduszem emerytalnymi Warta, ale także towarzystwo, które nim zarządza. Wartość transakcji - jak wynika z naszych informacji - może wynieść między 80 a 90 mln zł.
Źródło: mojaemerytura.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA