fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Rekord Polski Urbańczyk-Olejarczyk i awans do półfinału

Rekordzistka świata Rosjanka Julija Jefimowa
AFP
Łodzianka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk poprawiła rekord Polski Agaty Korc na 50 m stylem dowolnym czasem 25.01 i awansowała do wieczornego półfinału na 10. miejscu
W niedzielnym finale na 1500 m stylem dowolnym nie popłyną Mateusz Sawrymowicz (15:06.45) i Paweł Furtek (15:13.88), odpowiednio dziesiąty i czternasty w eliminacjach.
W wyścigu finałowym nie popłynie też Tunezyjczyk Osama Meloulli, z którym Sawrymowicz trenuje w Kalifornii. Żeby awansować do finału trzeba było pływać poniżej 15 minut. Tylko Brytyjczyk Daniel Fogg, ósmy w kwalifikacji, popłynął 0.38 sekundy wolniej.
Sobotnie eliminacje przyniosły czwarty rekord świata tych mistrzostw. Rosjanka Julija Jefimowa czasem 29.78 o dwie setne sekundy poprawiła rekord świata na 50 m stylem klasycznym, wymazując przy okazji z tabel rekord mistrzostw, który kilka dni wcześniej ustanowiła Litwinka Ruta Meilutyte.
Na 50 m stylem grzbietowym z pierwszym czasem wszedł do półfinału Brazylijczyk polskiego pochodzenia Daniel Orzechowski (24.67).
Korespondencja z Barcelony
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA