fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Pierwszy smartfon Google i Motoroli

Bloomberg
Motorola Moto X to pierwszy smartfon wyprodukowany dla Google. Na rynek trafi we wrześniu. Był szumnie zapowiadany i oczekiwany. Jednak wygląda na to, że telefon nie trafi na inny rynek niż amerykański. Teraz jest reklamowany jako "amerykański telefon dla Amerykanów".
Moto X jest wyposażony w lekko zmodyfikowany system Android 4.2.2. Ma 4,7 calowy ekran o rozdzielczości 720x1280. Użytkownicy dostaną do wyboru modele z 16 lub 32 GB pamięci flash. Telefon można uruchomić przy pomocy gestu, bez konieczności odblokowania ekranu. Można nim też sterować za pomocą głosu. Użytkownicy będą też mogli przebierać w wersjach kolorystycznych oraz opcjach wykończeń. Amerykański operator AT&T chce zaoferować swoim abonentom możliwość personalizacji smartfonu przy składaniu zamówienia online. Cena smartfonu to około 200 dolarów.
Telefon jest reklamowany jako "amerykański smartfon" – jednak jego komponenty powstają w kilku krajach. Za to w całość składane są w USA – w Teksasie.
Niestety Moto X jest do kupienia tylko w USA. Prawdopodobnie w ogóle nie trafi na inne rynki. Być może będzie dostępny także w Kanadzie.
Google kupiło Motorolę w 2011 roku za 12,5 mld dolarów. Firma od lat borykała się z poważnymi problemami finansowymi. W drugim kwartale tego roku Motorola miała przychód w wysokości 2,1 mld dolarów – prognozowano 2,13 mld. Rok wcześniej przychód wyniósł 2,15 mld dolarów.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA