fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Piechociński: Gorączka uboju rytualnego

Janusz Piechociński
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
I Herkules wszystkim nie poradzi - tak szef PSL Janusz Piechociński odnosi się do porażki swojego stronnictwa w sprawie uboju rytualnego
Czy ma pan poczucie, że ciągnie PSL w dół? Tak słabych notowań ludowcy jeszcze nigdy nie mieli?
A o których sondażach mówimy? Tym ostatnim zrobionym w gorączce uboju, w której hipokryzja i opinie obrońców zwierząt przysłoniły istotę sprawy?
2 proc. w sondażu TNS Polska, może zdenerwować, tym bardziej, że to nie pierwsze badanie stawiające ludowców poniżej progu wyborczego. A w sondażu Homo Homini dla „Rz" – 5,1 proc. nieznacznie powyżej tegoż progu.
Sondaże bardzo często nie oddają prawdziwego poparcia dla PSL. Telefoniczne na małej próbie faworyzują  skrajnie radykalne partyjne postawy a PSL jest w racjonalnym centrum. Warszawskie media patrzą na politykę z punktu widzenia sondażomanii, w oderwaniu od realiów.
Wszyscy przeciwko Piechocińskiemu?
Ostatnio nowa partia Republikanie miała w takim sondażu 16 proc. Co mówią rzeczywiste sondaże? W Rybniku kandydatka PSL dostała 9 proc., w Elblągu dostaliśmy 16 proc., a zaraz na Podkarpaciu kandydat PSL-u w wyborach uzupełniających do Senatu dostanie zdecydowanie ponad 30 proc.
Walkę o ubój rytualny PSL przegrał, nawet z koalicjantem z PO...
I Herkules wszystkim nie poradzi. To pokazuje, że w sprawach rolniczych i wiejskich wyborcy mogą liczyć tylko na PSL.
I jak ludowcy będą mogli teraz spojrzeć rolnikom w twarz?
Dlaczego akurat do nas pan kieruje to pytanie?
Dlatego, że PSL jest częścią koalicji, która przegrała głosowanie rządowe ws. uboju rytualnego.
To pytanie do części PO, całego PiS czy parlamentarnej lewicy. PSL był jedynym ugrupowaniem, w którym nie było dyscypliny podczas głosowania, a cały klub głosował jednomyślnie i racjonalnie. Rolnicy, producenci, przetwórstwo rolne niech z głosowania w sprawie  uboju  wyciągną w trakcie nadchodzącej serii wyborów wniosek. Powtarzam, tylko PSL bronił interesów rolników.
Cały wywiad - jutro w "Rzeczpospolitej"
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA