fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Alternatywa dla lokat

Fotorzepa, Dorota Awiorko DA Dorota Awiorko
Poszukiwane są głównie mniejsze mieszkania dwupokojowe o powierzchni około 40 mkw. Najważniejsze kryterium to cena.
W Lublinie jest spore zainteresowanie mieszkaniami – ocenia Barbara Pieczkowska z Metrohouse & Partnerzy. Inwestycja w nieruchomość jest coraz częściej alternatywą  dla lokaty bankowej. Ceny mieszkań pozostają na niezmienionym poziomie. Jak co roku w okresie wakacyjnym brakuje lokali dwupokojowych w dzielnicach blisko uczelni, m.in. LSM, Wieniawa czy Śródmieście. Latem jest największy popyt na mieszkania w cenie do 200 tys. zł. Wzrosło zapotrzebowanie na lokale w dzielnicy Czuby – co druga osoba poszukująca lokum chce tam nabyć nieruchomość.
W Olsztynie coraz więcej mieszkań sprzedaje się za gotówkę – informuje  Włodzimierz Burmistrzak z Metrohouse & Partnerzy. Ale nadal większość zakupów jest finansowana kredytami hipotecznymi. Poszukiwane są mieszkania  dwu- i trzypokojowe. Znaczna część nabywców jest zainteresowana lokalami  w cenie poniżej 200 tys. zł. Chętnie kupowane są  nieruchomości  tanie, w starszym budownictwie, wymagające remontu.
W Rzeszowie ceny mieszkań są od wielu miesięcy ustabilizowane – mówi Jaromir Rajzer z agencji Certus. Na rynku pierwotnym za mkw. płaci się średnio 4,5 tys. zł, a na wtórnym nieco mniej – 4,4 tys. zł. Transakcji nie jest dużo, lokale używane przegrywają z nowymi. Poszukiwane są głównie mieszkania mniejsze, dwupokojowe, o powierzchni około  42 mkw. Są też chętni na  nieco większe mieszkania, ale w cenie do 250 tys. zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA