fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Tani smartfon z nowym systemem

materiały prasowe
Już w piątek będzie można kupić pierwszy w Polsce smartfon z systemem Firefox OS. Sprzedaż takich komórek rozpoczęła sieć T-Mobile
399 złotych w ofercie prepaid i od 1 zł z abonamentem i taryfach Mix - tyle kosztuje pierwszy dostępny w naszym kraju smartfon z systemem Firefox OS. Alcatel One Touch Fire jest wyposażony w niewielki jak na dzisiejsze standardy ekran 3,5 cala oraz aparat fotograficzny 3,2 megapiksela.
Grzegorz Bors, dyrektor T-Mobile ds. rynku prywatnego nie krył, że jest to urządzenie przeznaczone dla mniej wymagających użytkowników. Dla większości będzie to pierwszy smartfon w życiu. To dlatego nie oferuje on wielu funkcji znanych z droższych urządzeń. Opracowany przez Mozillę Firefox OS jest za to stosunkowo łatwy w obsłudze, a wyposażony w niego Alcatel należy do najtańszych smartfonów na rynku.
Jest to niestety wyczuwalne, gdy weźmie się smartfona do ręki. Plastikowe obudowa i niewielki wyświetlacz o małej rozdzielczości wyraźnie odstają od tego, do czego przyzwyczaili nas konkurenci z systemem Google Android i Apple iOS.
Do taniego smartfona operator dopasował również ofertę usług. Oprócz wspomnianych taryf prepaidowych i Mix dostępny jest również nowy abonament. Za 39,90 złotych miesięcznie wraz z telefonem dostaniemy 150 minut i 0,5 gigabajta transmisji danych (umowa na 24 miesiące). Jeżeli chodzi o funkcjonalność, to Firefox OS jest już zintegrowany z popularnymi usługami sieciowymi - Facebookiem i Twitterem - odpowiednie aplikacje są zainstalowane w urządzeniu. Mapa to znana również z urządzeń z Windows Phone aplikacja Nokia Here z funkcją nawigacji, a informacji o pogodzie dostarcza AccuWeather. Przeglądarka to naturalnie Firefox. Mozilla przygotowała również internetowy sklep z aplikacjami - Firefox Marketplace.
Obecna na konferencji T-Mobile Mitchell Baker z Fundacji Mozilla podkreślała, że dla twórców jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych najważniejsza jest otwartość systemu. Oznacza to łatwość tworzenia nowych aplikacji i zgodność z przyjętymi w sieci standardami. - Nam nie chodzi o to, aby zarabiać na zamkniętym ekosystemie, fundacja jest zresztą organizacją non-profit - przekonywała Baker. - Chcemy dawać narzędzia, współpracować, pozwalać naszym klientom kontrolować to, co i w jaki sposób udostępniają w Sieci.
Polska jest jednym z pierwszych krajów, który wprowadza na rynek smartfony z Firefoksem - podkreślali przedstawiciele T-Mobile. Na razie oprócz Alcatela gotowe do sprzedaży komórki z tym systemem ma chińska firma ZTE. Smartfony tej firmy są już dostępne w Hiszpanii. ZTE Open kosztuje tam 69 euro, w czym 30 euro to wartość startowego doładowania. W zestawie jest też karta SD poszerzająca pamięć telefonu.
 
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA