fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Włosy Micka Jaggera na aukcji

Mick Jagger
Fotorzepa, Rafał Guz rg Rafał Guz
4 tysiące funtów okazał się wart pukiel włosów lidera The Roilling Stones sprzedany przez dom brytyjski aukcyjny Bonhmas. Jest to zabytkowy lok Micka Jaggera, liczy 50 lat.
Pukiel ten obcięła Jaggerowi w 1963 roku jego ówczesna przyjaciółka Chrissie Shrimpton, siostra słynnej modelki, Jean Shrimpton. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że włosy postanowiła przechować babka Chrissie, mimo że przecież Stonesi nie byli wówczas jeszcze znanym zespołem.
Nietypową pamiątkę po Jaggerze, o której nikt nie wiedział, odnaleziono w domu Shrimptonów dopiero po śmierci babki. Pukiel nabył teraz anonimowy prywatny kolekcjoner. Zapłacił 4 tys. funtów, dwa razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza. Otrzymał także oryginalną kopertę z 1963 roku z odręcznym napisem: „Włosy Micka Jaggera po umyciu i przystrzyżeniu przez Chrissie w Rose Hill Farm".
Pukiel włosów innego Stonesa, Keitha Richardsa został niedawno sprzedany za 900 funtów. Najwyższą ceną – 15 tys. dolarów – osiągnął w 2010 r. lok Elvisa Presleya.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA