fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Pranie brudów wkracza do Wikipedii

Fotorzepa, Darek Golik
Jeden z założycieli internetowej encyklopedii ogłosił na jej łamach, że zrywa ze swoją narzeczoną. „Nie jestem już w związku z Rachel Marsden” – napisał Jimmy Wales.
Krytycy zarzucają mu, że złamał jedną z podstawowych zasad Wikipedii, jaką jest zamieszczanie bezstronnych wpisów. Ale największą irytację jego wiadomość wywołała u samej zainteresowanej. Rachel Marsden, która jest znaną w Kanadzie prawicową publicystką, przystąpiła do kontrataku, również wykorzystując do tego Internet. Na aukcji w portalu eBay wystawiła na sprzedaż podkoszulek i poplamiony sweter Jimmiego Walesa. „Cześć, jestem Rachel, a mój (teraz już były) narzeczony zerwał ze mną, ogłaszając to w Wikipedii. Było to takie zagranie z klasą, że postanowiłam się zachować podobnie” – napisała porzucona kobieta.
Wczoraj podkoszulek założyciela internetowej encyklopedii osiągnął cenę 12 tysięcy dolarów. Za sweter jeden z internautów był gotów zapłacić 850 dolarów. – Obie części garderoby wyprałam, i to dwukrotnie. Inaczej nie nadawałyby się do sprzedaży. Ale ze swetra nie dało się usunąć plam – przyznaje Rachel.
To nie pierwszy przypadek wykorzystywania mediów do załatwiania porachunków pomiędzy byłymi partnerami. Popularny aktor Matt Damon ogłosił, że zrywa z narzeczoną, podczas oglądanego przez miliony Amerykanów Oprah Winfrey Show. A słynny artysta soul James Brown zamieścił w magazynie „Variety” całostronicowe ogłoszenie, że się rozwodzi.
Media sugerują jednak, że partnerowi Rachel miały prawo puścić nerwy. Brytyjski dziennik „The Times” przypomina, że pod koniec lat 90. kobieta, która była zawodową pływaczką, oskarżyła swojego trenera o molestowanie. Wyrzucono go z pracy, ale później uznano, że to raczej on był obiektem molestowania. W 2004 roku dostała wyrok w zawieszeniu za molestowanie prezentera radiowego. O molestowanie oskarżył ją nawet antyterrorysta, z którym była dwa lata.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA