fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

"Anioł stróż" nagrodzony

Creative Commons Attribution 2.5 Generic
Kevin Briggs, nazywany "Aniołem Stróżem" mostu Golden Gate, uratował podczas swojej służby setki osób, które chciały popełnić samobójstwo. Amerykańska Fundacja Zapobiegania Samobójstwom postanowiła odznaczyć go za wyjątkowe zasługi dla społeczeństwa
Uważany za cud techniki i architektury most Golden Gate, został otwarty w 1937 roku łącząc San Francisco i półwysep Marin Headland. Będący wciąż jednym z najwyższych mostów na świecie, jest też nazywany "mostem samobójców", ze względu na około 1,7 tys. ludzi, którzy skoczyli z niego próbując popełnić samobójstwo.
Jednym z ludzi, którzy na co dzień pilnują porządku na obiekcie oraz odpowiadają na wezwania do osób, które chcą skoczyć z mostu jest Kevin Briggs. Policjant, będący w służbie od lat 80, w swojej karierze odpowiedział na setki takich zgłoszeń, przekonując zdesperowanych ludzi do zejścia z mostu. - Zawszę kiedy do nich podchodzę, najpierw się przedstawiam. Wtedy nie jestem anonimowym policjantem - tłumaczy funkcjonariusz. - W ciągu tygodnia zdarzają się nawet dwa takie przypadki - dodaje.
Podczas swojej służby stracił tylko jedną osobę. - Mówili nam, że kiedy nam się nie uda i ktoś skoczy, mamy odwrócić wzrok, bo ten widok będzie nas prześladował do końca życia. Ja patrzyłem - opowiada o tym zdarzeniu Briggs.
W zeszłym tygodniu został uhonorowany nagrodą Amerykańskiej Fundacji Zapobiegania Samobójstwo. Podziękowania za 26-lat służby złożył mu między innymi jeden z uratowanych przez niego niedoszłych samobójców, Kevin Berthia.
Berthia, obecnie szczęśliwy ojciec i mąż, spotkał policjanta osiem lat temu kiedy chciał odebrać sobie życie skacząc z mostu Golden Gate. Kevin Briggs przekonał go do zejścia. - Kevin znalazł tego dnia w sobie odwagę, aby wrócić na drugą stronę barierki i zaczął nowy etap swojego życia. To, że on tutaj stoi, jest powodem dla którego to robimy - mówił funkcjonariusz podczas ceremonii.
Źródło: tvn24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA