fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Biedronka wycofuje ze sklepów popularne herbatniki Bonitki

ROL
Herbatniki Bonitki sprzedawane w sklepach "Biedronka" mogą wywołać reakcję uczuleniową u osób z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny. Właściciel sieci Jeronimo Martins Polska dobrowolnie wycofała je z rynku.

Jak informuje Główny Inspektor Sanitarny, chodzi o partię numer L 147 produktu o nazwie "Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady" z datą  minimalnej trwałości: 23.07.2020. Dla Jeronimo Martins Polska S.A. ciastka wyprodukował Koestlin d.d. Biscuits Wafers Factory Slavonska Cesta 2 a, Bjelovar, Chorwacja na zlecenie Backerei Dahlhoftt Polonia Sp. z o.o., ul. Bażantów 1, 40-663 Katowice.

Po zbadaniu partii przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono w herbatnikach zawartość dwutlenku siarki powyżej 10 mg/kg, co wymaga stosownej informacji na opakowaniu dotyczącej obecności składnika alergennego. Na etykiecie jej nie umieszczono. Spożycie produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergenną. GIS informuje, że osoby z alergią bądź nietolerancją na dwutlenek siarki i siarczyny nie powinny spożywać ciastek ze wskazanej partii nr L 147. Mogą dokonać ich zwrotu w dowolnym sklepie Biedronka bez okazywania paragonu.

Firma Jeronimo Martins Polska S.A. poinformowała dziś, że dobrowolnie wycofała z rynku zakwestionowaną partię herbatników. Stosowna informacja dla klientów została zamieszczona na stronie internetowej www.biedronka.pl oraz w sklepach sieci Biedronka.

Obecnie Państwowa Inspekcja Sanitarna we współpracy z dystrybutorem ciastek prowadzi postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują  proces wycofywania produktu w Polsce. O stwierdzonych niezgodnościach GIS poinformował także władze Chorwacji poprzez system RASFF.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA