fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

„Leczenie” z homoseksualizmu - niemiecki minister chce zakazu

Adobe Stock
W ministerstwie zdrowia powstała komisja ekspertów, która ma sprawdzić możliwości zmiany w prawie.

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn (CDU) chce zakazać terapii, których celem ma być zmiana orientacji osób homoseksualnych. Resort poinformował w środę, że powołano komisję, która ma przygotować odpowiednie przepisy. – Homoseksualizm nie jest chorobą i nie potrzebuje terapii – powiedział Spahn. Dlatego jest przeciwny tak zwanym terapiom konwersyjnym.

Komisja ekspertów będzie wspierana przez Fundację Magnusa-Hirschfelda, walczącą o prawa osób homoseksualnych. W maju i czerwcu mają odbyć się warsztaty z udziałem polityków, naukowców oraz osób, które poddano kontrowersyjnym terapiom konwersyjnym. Raport końcowy ma być gotowy jesienią – podał resort.

Minister przyznał, że prawne uregulowanie takiego zakazu nie jest łatwe, dlatego komisja ma opracować możliwości rozwiązań. – Na tej podstawie będziemy mogli szybko zdecydować, co i jak można wprowadzić w Niemczech – powiedział Spahn.

Terapie samozwańczych „homo-uzdrowicieli", przekonujących, że potrafią przywrócić orientację heteroseksualną gejom i lesbijkom wywoływały w Niemczech krytyczne dyskusje. Ministerstwo nie dysponuje danymi, ile takich terapii faktycznie oferowano.

Źródło: DW
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA