fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Seria leku Flucinar wycofana z obrotu

Adobe Stock
Seria leku Flucinar N stosowanego na zmiany skórne została wycofana z obrotu na terenie całego kraju decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

4 stycznia 2019 r. GIF wydał wydał decyzję z rygorem natychmiastowej wykonalności o wycofaniu z obrotu serii leku FLUCINAR N (0,25 +5mg)/g, maść tuba 15 g. Chodzi o serię  numer  711146, z datą ważności 11.2020.

Podmiotem odpowiedzialnym za wprowadzenie do obrotu jest czeska spółka PharmaSwiss Česká republika s.r.o. Jej przedstawiciel w Polsce  powiadomił   GIF o wycofaniu z obrotu serii produktu leczniczego FLUCINAR N z powodu stwierdzenia wyniku poza specyfikacją w próbie referencyjnej w zakresie zanieczyszczeń pochodzących od fluocinolonu acetonidu.

Flucinar to bardzo popularny lek o działaniu przeciwzapalnym, bakteriobójczym i przeciwświądowym. Zgodnie ze specyfikacją stosowany jest przy wtórnym zakażeniu ropnym w przebiegu wyprysku suchego (maść), świerzbiączki, pokrzywki, owrzodzenie podudzi, czyraczności, stanach zapalnych skóry o podłożu łojotokowym oraz w kontaktowym zapaleniu skóry.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA