Za granicą

Najmniejsza zamieszkana wyspa świata

Wikimedia
To miał być cichy, samotny dom na weekendowe wypady, ale turyści i ciekawscy zrujnowali te plany. Samotny, skromny dom na najmniejszej zamieszkanej wyspie świata przyciąga zbyt dużą uwagę ciekawskich.

Wyspa o nazwie Just Room Enough (Wystarczająco dużo miejsca) jest tak mała, że zmieścił się na niej tylko niewielki dom i drzewo. Jest też miejsce na leżaki na miniaturowej plaży.

Wysepka znajduje się w łańcuchu Tysiąca Wysp, pośród niemal dwóch tysięcy wysp na Rzece Św. Wawrzyńca na pograniczu USA i Kanady. Jedną z największych atrakcji turystycznych Tysiąca Wysp jest leżący na wyspie Heart zamek Boldt Castle wybudowany na początku XX wieku dla milionera George'a Boldta.

Wyspa pierwotnie nazywała się Hub Island i w 1950 roku kupiona została jako miejsce rodzinnych wypadów weekendowych. Właściciele zasadzili na niej drzewo i zbudowali niewielki, drewniany dom, wykorzystując każdy centymetr wyspy, która ma powierzchnię około 300 metrów kwadratowych. Jednak zainteresowanie turystów miniaturową wysepka sprawiło, że właściciele mają na niej mało prywatności i spokoju.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL