fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom w którym narodził się Piotruś Pana na sprzedaż. Cena też jest bajeczna

pastor-realestate.com
Dom w którym niegdyś mieszkał szkocki pisarz J.M. Barrie, autor książki "Piotruś Pan" trafił na londyński rynek nieruchomości. XIX-wieczna rezydencja znajduje się w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic stolicy Wielkiej Brytanii - South Kensington.

Dwupiętrowy dom przy Gloucester Road, niedaleko Kensington Gardens gdzie stoi rzeźba Piotrusia Pana, został wystawiony na sprzedaż z ceną 8,5 mln funtów czyli prawie 42 mln złotych.

W dawnej rezydencji zamieszkałej przez pisarza J.M. Barrie i jego żonę aktorkę Mary Ansell, jest sześc sypialni, ogromny, podwójny salon o wysokości ponad 3 metrów z widokiem na ulice i na ogród, jadalnia z barem, kuchnia z jadalnią w przyziemiu, pralnia oraz trzy łazienki, dwie oddzielne toalety i duża garderoba. Cały dom ma powierzchnię około 320 metrów kwadratowych.

W salonie i niektórych sypialniach znajdują się funkcjonujące kominki. W przyziemiu jest też cześć gospodarcza z kilkoma pomieszczeniami do przechowywania niepotrzebnych rzeczy.

Na dachu domu znajduje się taras widokowy, który - podobnie jak dom - stał się dla J.M. Barriego inspiracją wielu scen w książce "Piotruś Pan". Na tyłach domu znajduje się niewielki, prywatny ogród. Mały ogródek jest także od ulicy, co jest dość niezwykłe w tej okolicy, gdzie ceny nieruchomości są średnio siedmiokrotnie wyższe niż średnia krajowa i każdy skrawek ziemi jest zabudowany.

Wiele oryginalnych, XIX-wiecznych elementów domu zostało zachowanych, w tym drewniane podłogi i ozdobne gzymsy oraz oryginalne kominki. Dom został kilkanaście lat temu wyremontowany i zmodernizowany. Ma nowoczesna kuchnię i urządzone w dawnym stylu, ale nowoczesne łazienki i toalety. Dom nie ma własnego garażu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA