fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Pokoje w "Downton Abbey" pojawiły się w Airbnb. Jest jeden haczyk

Adobe Stock
To prawdziwa gratka dla fanów popularnego serialu. Lord i Księżna Carnarvon, właściciele zamku Highclere, który odgrywał w serialu rolę Downton, zdecydowali się umieścić swój dom w serwisie Airbnb.

XVIII-wieczny zamek Highclere w Hampshire będzie dostępny do wynajmu niestety tylko przez jeden dzień w listopadzie tego roku.

Cena noclegu wyniesie jedynie 120 funtów (niespełna 590 zł), a pokój będzie można zarezerwować dla dwóch osób z 26 na 27 listopada. W zamian oprócz spędzenia nocy w jednym z 300 wspaniałych pokoi na zamku, goście będą mogli wypić wieczorny koktajl ze swoimi gospodarzami, a następnie zjeść z nimi kolację. Gościom ma usługiwać lokaj lordostwa Carnarvon.

Po kolacji w słynnej, zamkowej bibliotece zostanie podana kawa.

Z pokoju, w którym będą nocować goście, rozciąga się widok na wapniały 400-hektarowy park otaczający zamek.

Na nocleg można zacząć polować w serwisie Airbnb 1 października od godziny 13 czasu środkowoeuropejskiego. Do rezerwacji trzeba dodać kreatywną informacje z opisem dlaczego chce się zanocować w historycznym zamku. Gospodarze będą musieli dokonać wyboru sami. Potencjalny gość zamku musi też mieć zweryfikowany profil i pozytywne oceny na Airbnb - informuje hollywoodreporter.com.

Nie można niestety przyjechać ze zwierzakiem ani z dzieckiem i nie ma też wi-fi.

Niezwykle popularny także w Polsce serial „Downton Abbey" liczy sześć sezonów emitowanych od 2010 roku. Głównymi bohaterami są lord Grantham oraz jego żona Cora, którzy mieszkają w okazałym, angielskim zamku. Serial był aż 11-krotnie nominowano do nagrody Emmy Awards.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA