fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Stary zamek ze wspaniałym ogrodem kwiatowym na sprzedaż

CC
Zabytkowy zamek z własnym, słynnym pachnącym ogrodem kwiatowym może być Twój już za 14 mln złotych.

XVI-wieczny chateau de Boutemont znajduje się w regionie Calvados w Normandii. W jego ogrodzie rosną kwiaty używane przez wieki przez okolicznych producentów perfum. Zamek możną zwiedzać, podobnie jak znany w całej Francji ogród i park.

Zamek de Boutemont został wystawiony na sprzedaż za 3,25 mln euro  czyli około 14 mln złotych.

Zamek znajduje się we wsi Ouilly-le-Vicomte i pierwotnie był XI-wieczna fortecą obronną, jednak w XVI wieku został przebudowany na wygodną rezydencje mieszkalną z 15 sypialniami, kilkoma salonami, kuchnią, jadalnią, własną kaplicą, oranżerią, domem dla służby. Zamek otoczony jest suchą fosą z mostem zwodzonym. Cały zamek ma powierzchni mieszkalnej około 1200 metrów kwadratowych.

Wokół zamku jest wspaniały ogród - w tym symetryczny tzw. ogród włoski, ogród w stylu francuskim i ogród kwiatowy z kwiatami do wyrobu perfum. Cała posiadłość ma powierzchnię około 11 hektarów.

Przez stulecia zamek był własnością rodu Boutemont do XIV wieku a następnie przechodził w ręce kolejnych arystokratycznych rodów francuskich. W XIX wieku popadł w ruinę i został odbudowany dopiero w latach 20. zeszłego wieku. W czasie II wojny światowej był przez jakiś czas kwatera gestapo i więzieniem dla członków francuskiego ruchu oporu.

Po wojnie wynajmował go Bruno Coquatrix, znany francuski impresario, reżyser widowisk rewiowych, wieloletni właściciel paryskiego music-hallu Olympia. Urządzał w zamku huczne imprezy na których bywali jego przyjaciele, m.in. Charles Aznavour, Mireille Mathieu, Alain Delon.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA