fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Brytyjski miliarder kupił najdroższy penthouse w Singapurze

AFP
Brytyjski miliarder i zwolennik brexitu James Dyson kupił najdroższy apartament w Singapurze.

Trzypoziomowy apartament znajduje się na 62, 63 i 64 piętrze Wallich Residence, apartamentowca zbudowanego w samym sercu dzielnicy biznesowej Singapuru - pisze agencja Reutera. Luksusowy penthouse z własnym, prywatnym basenem jest wart 73,44 mln dolarów (prawie 280 mln złotych), jednak według agencji Dyson zapłacił za niego 54,17 mln dolarów czyli ponad 206 mln złotych.

Wallich Residence to najwyższy budynek mieszkalny w Singapurze. Nowy apartament Jamesa Dysona ma powierzchnie około 2 tys. metrów kwadratowych, prywatny basen oraz panoramiczny widok na całe miasto. Poza tm ma pięć sypialni, pomieszczenie na 600 butelek wina, prywatny ogród i ogromny salon z przeszklonymi ścianami szczytowymi.

Do apartamentu można się dostać prywatną windą, która jeździ aż z podziemnego garażu.

Według agencji Bloomberga Dyson i jego rodzina są stałymi rezydentami Singapuru i nie musieli płacić specjalnego podatku dla obcokrajowców kupujących nieruchomości w tym państwie.

W styczniu 2019 roku James Dyson poinformował, że przenosi siedzibę swojej firmy z Wielkiej Brytanii do Singapuru. Miliarder znany ze wsparcia dla brexitu tłumaczył, że wcale nie ucieka z ojczyzny, ale chce być bliżej swoich najszybciej rozwijających się rynków.

Jim Rowan, dyrektor naczelny Dyson, zapewniał w dzienniku "The Guardian", że wyprowadzka z Wielkiej Brytanii "nie ma nic wspólnego z brexitem" ani żadnymi kwestiami podatkowymi, a chodzi jedynie o "zabezpieczenie przyszłości firmy". Decyzje o przenosinach podjął osobiście James Dyson wraz z "zespołem wykonawczym".

W Singapurze powstała nowy zakład produkcyjny Dysona, pracujący nad nowoczesnymi samochodami z napędem elektrycznym.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA