fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Uroczy dom angielskiej "śpiącej dziewczynki" na sprzedaż

Wikipedia/CC BY-SA 2.0/Jeremy Bolwell
Sleepy Cottage w wiosce Turville w hrabstwie Buckinghamshire, znajduje się nie tylko w jednej z najbardziej fotogenicznych wiosek w Anglii, ale sama ma ciekawą historię. Zabytkowy dom został wystawiony na sprzedaż za 795 tys. funtów czyli 3,8 ml złotych.

Wioska Turville jest niezwykle "fotogeniczna". Kręcono w niej takie popularne brytyjskie seriale jak Killing Eve, Pastor na obcasach, Morderstwa w Midsomer, Little Britain oraz Miss Marple.

A Sleepy Cottage - Senna Chata, to jeden z najbardziej znanych domów we wsi. W 1871 roku 11-letnia Ellen Sadler wpadła w śpiączkę, która trwała 9 lat. Jej rodzina mieszkała właśnie w domu nazwanym Sleepy Cottage a Ellen nazwano The Sleeping Girl of Turville - Śpiąca dziewczynka z Turville i stała się ona największą atrakcją turystyczną wsi. Według lokalnych przekazów Ellen odwiedził nawet Albert Edward, książę Walii i późniejszy król Edward VII. Mimo, że wiele osób podejrzewało, ze Ellen wcale nie śpi, śpiączka jest oszustwem a jej rodzina postanowiła w ten sposób zarabiać łatwe pieniądze na naiwnych ciekawskich.

Z zewnątrz dom niewiele zmienił się od czasów Ellen. Wewnątrz przeszedł remont i modernizację, ale zachował tradycyjny wygląd. Zachowano w nim oryginalne drewniane belki stropowe, kamienne podłogi oraz kominki. Część kominków przerobiono na tzw. kozy.

Dom jest raczej niewielki i przytulny - ma około 100 metrów kwadratowych powierzchni i dwa piętra na których są trzy sypialnie i dwie łazienki, salon a także spora kuchnia ze spiżarnią oraz jadalnia. Za domem jest niewielki ogród z patio i szklarnią oraz wiatą na dwa samochody.

Obecni właściciele kupili dom w latach 50. zeszłego wieku.

Wieś Turville leży zaledwie 55 km na zachód od centrum Londynu. W 2011 roku miejscowość liczyła nieco ponad 300 mieszkańców.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA