Za granicą

W Holandii powstaną pierwsze domy z drukarki 3D

Project
W holenderskim Eindhoven wkrótce powstanie pięć domów jednorodzinnych z betonu pozyskanego techniką druku 3D.

Według instytucji i firm zaangażowanych w projekt jest to pierwszy krok w kierunku opracowania wysokiej jakości, modyfikowalnych i przyjaznych dla środowiska budynków mieszkalnych.

Projekt budowy domów nazwany "Project Milestone", jest wspólnym przedsięwzięciem władz miejskich, ekspertów w dziedzinie druku na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven oraz lokalne firmy budowlane.

Realizacja projektu ma się rozpocząć już w tym roku w dzielnicy Meerhoven, na obrzeżach miasta. Chętnych na kupno "wydrukowanego" domu jest 20 rodzin. Pierwsi szczęśliwi posiadacze trzypokojowego, parterowego domu o powierzchni około 95 metrów kwadratowych powinni wprowadzić się do nich już w pierwszej połowie 2019 r. Dom będzie miał dwie sypialnie, salon, kuchnie i łazienkę.

W drukarce 3D powstaną nie tylko ściany zewnętrzne, ale także wewnętrzne domów. Mieszkańcy będą mogli sami zdecydował o układzie pomieszczeń. Kolejne budynki będą wielorodzinne i mają składać się z kilku kondygnacji.

Domy nie będą powstawać jednocześnie, ale jeden po drugim. Ich projektanci i twórcy zamierzają na bieżąco ulepszać kolejne budynki.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL