fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Na sprzedaż zabytkowy dom w historycznej części Moskwy

materiały prasowe
W sercu starej Moskwy do kupienia jest piętrowy, XIX-wieczny dwór należący niegdyś do rosyjskiego kupca. Dom stoi na najdroższej ulicy w stolicy Rosji.

Budynek jest po generalnym remoncie i został wystawiony na sprzedaż za 84,5 mln dolarów czyli za około 324 mln złotych.

Dom znajduje się przy ulicy Ostożenka i należał do zamożnego kupca Władimira Aleksandrowicza Łyżina, właściciela fabryki tekstylnej pod Moskwą. Na początku dom został przebudowany i do dziś jego struktura nie została zmieniona. Budynek widnieje w moskiewskim rejestrze zabytków.

Budynek o powierzchni 1490 metrów kwadratowych ma 20 pomieszczeń - w tym 9 sypialni i sześc łazienek. Każdy pokój jest inaczej udekorowany i każdy jest w innym kolorze. Na podłogach są parkiety lub marmur. Z marmuru są też łazienki i toalety. Poza tym w domu jest duży, luksusowy basen oraz sauna.

Na tyłach domu znajduje się duży ogród, który powstał jeszcze na w XIX wieku, na zamówienie kupca Łyżina i przetrwał nie tylko rewolucję ale i obie wojny światowe.

Do dyspozycji mieszkańców jest też parking w obrębie posiadłości.

Ulica Ostożenka to jedna z najładniej zachowanych część dawnej Moskwy. Mieszkania i domy w tej okolicy należą do najdroższych w stolicy Rosji. Ostożenka to także jedna z 10 najdroższych ulic na świecie według rankingu Knight Frank z 2013 roku. Już wtedy średnia cena 1 metra kwadratowego w tej okolicy wynosiła 29 tys. dolarów. W budynkach z XIX i początku XX wieku mieszkają politycy i biznesmeni.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA