fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Bank licytuje dom byłego prezesa. Za potężne długi

Elite
Na portalu aukcyjnym Elite Auctions będzie można kupić wspaniałą posiadłość w Chappaqua w stanie Nowy Jork. Jej obecny właściciel ma spore długi.

Dom należy do Stewarta Daumana, byłego prezesa firmy Vision Financial Corp. oraz jego żony Debry. Aukcja m się odbyć 18 maja 2019 r.

Daumanowie usiłowali już sprzedać dom, by spłacić długi. Wystawiono go najpierw ceną 3o mln dolarów (około 115 mln złotych), a potem z ceną 13,75 mln dolarów (ponad 52 mln złotych), ale nie znalazł się żaden chętny. Teraz sprzedaż nadzoruje bank.

Dom został wybudowany w 2004 roku w stylu inspirowanym kolonialnymi domami epoki georgiańskiej. Znajduje się w ekskluzywnej okolicy, gdzie mieszkają m.in. Bill i Hillary Clinton, były gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo, orz liczni aktorzy, muzycy, pisarze i sportowcy.

Rezydencja ma niemal 1800 metrów kwadratowych powierzchni w tym sześc sypialni, siedem łazienek i trzy oddzielne toalety, a także dwie kuchnie, jadalnię i ogromny salon. Poza tym nowy właściciel będzie miał do dyspozycji kryte boisko do koszykówki, siłownię, pokój bilardowy, który może też służyć jako sala kinowa. Poza tym w domu jest dwupiętrowa biblioteka, piwnica win oraz osiem kamiennych kominków w różnych pomieszczeniach w tym w kuchni.

W ogrodzie jest kort tenisowy, jacuzzi oraz duży basen z altaną z przebieralnią.

Cała posiadłość to niemal 34 hektary lasu z własnymi trasami spacerowymi i jeziorem.

Na początku kwietnia Stewart Dauman wystąpił do sądu o pozwolenie na ogłoszenia bankructwa. Jednym z warunków ma być sprzedaż posiadłości w Chappaqua.

W maju 2016 roku pracownicy Vision Financial Corp. pozwali prezesa za niewypłacone pensje. Firma jest im winna wiele milionów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA