fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Stara toskańska willa kupiona przez tajemniczego amerykańskiego milionera

materiały prasowe
Villa Bibbiani została sprzedana za 10 mln euro. To jednak z piękniejszych i jedna z najstarszych, najlepiej zachowanych posiadłości w Toskanii

Pierwszy raz została wymieniona w oficjalnych dokumentach w 1546 roku. Należała wtedy do jednej z najbardziej prominentnych rodzin we Florencji - rodziny Frescobaldich.

Po śmierci Anastazji Frescobaldi w 1809 roku posiadłość odziedziczył jej syn Cosimo Ridolfi, zapalony ogrodnik, który założył wspaniały ogród botaniczny.

Cała posiadłość ma powierzchnię około 380 hektarów. Zabytkowa willa jest otoczona zadbanym, renesansowym ogrodem z 195 gatunkami kamelii. Na terenie posiadłości jest też wiejska chata oraz pomieszczenia gospodarcze, a także stajnie.

Dom ma powierzchnię 9800 metrów kwadratowych oraz dwie imponujące wieże. Jest też kaplica i duże piwnice do przechowywania wina. W ogrodzie jest XIX-wieczny ogród botaniczny o powierzchni 10 hektarów.

Nowy właściciel zamierza zainwestować w posiadłość 10 mln euro - głównie na prace renowacyjne.

Według analityków rynku nieruchomości we Włoszech amerykańscy inwestorzy wrócili po krótkiej przerwie i znów kupują ziemię i domy w tym kraju.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA