fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Luksusowa, nadmorska willa "oszusta wszech czasów" na sprzedaż

materiały prasowe
Luksusowa posiadłość - należąca niegdyś do Bernarda Madoffa, twórcy piramidy finansowej, jest do kupienia za 21 milionów dolarów.

Bernard Madoff, który od 2009 r. odsiaduje wyrok 150 lat więzienia, jest twórcą jednej z największych piramid finansowych wszechczasów. W wyniku jego działań ponad 13 tys. osób straciło część lub nawet cały swój majątek. Według szacunków Madoff zdefraudował od 50 do 65 mld dolarów należących do jego klientów. Zanim został aresztowany Madoff był właścicielem funduszu hedgingowego oraz jednym z założycieli i przewodniczącym NASDAQ. Był też znany z działalności charytatywnej oraz luksusowych nieruchomości, w które inwestował.

Luksusowy dom, który trafił ostatnio na rynek, został wystawiony na sprzedaż za 21 mln dolarów czyli ponad 70 mln złotych i znajduje się w miejscowości Montauk w East Hampton.

Obecnie właścicielami posiadłości jest nowojorskie małżeństwo Daryl i Steven Roth, którzy kupili ją w 2009 roku za 9,41 mln dolarów. Posiadłość została wtedy wystawiona na licytację - tak jak cała reszta majątku Madoffa - by odzyskać choć cześć pieniędzy, które stracili klienci oszusta.

Rodzina Madoffa kupiła działkę nad morzem w latach 80. zeszłego wieku za 250 tys. dolarów. Dom, który zaprojektował znany, już nieżyjący architekt Gene Futterman, ma 3 sypialnie, 3 łazienki i wspaniały widok na Ocean Atlantycki z salonu i zadaszonego tarasu.

Cała posiadłość ma powierzchnię około 6 tys. metrów kwadratowych. Sam dom ma dwie kondygnacje i około 280 metrów kwadratowych powierzchni. Do posiadłości należy też część plaży o długości około 55 metrów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA