Za granicą

Tommy Hilfiger przecenił luksusową willę na Florydzie. Nie było na nią chętnych

coldwellbankerinternational.com/
Aż o cztery miliony dolarów przecenił luksusową willę na Florydzie znany projektant Tommy Hilfiger.

Teraz dom projektanta kupić można za 23,5 mln dolarów, czyli za niemal 80 mln złotych. To jeden z najdroższych domów w tej okolicy.

Willa znajduje się w Golden Beach na Florydzie, gdzie większość posiadłości warta jest ponad miliony dolarów, a wśród znanych rezydentów jest m.in. Bill Gates.

Dom ma powierzchnię 1300 metrów kwadratowych - w tym siedem sypialni, osiem łazienek, a także dużą nowoczesną kuchnię z jadalnię, gabinet, przestrzenny salon i salę kinową. Jest też garaż na sześć samochodów.

Willa nie tylko stoi nad samą plażą o długości ponad 60 metrów, ale ma też własny basen.

Za wystrój domu odpowiedzialny był znany amerykański projektant Martyn Lawrence Bullard, który został poproszony o odtworzenie wnętrz w nowoczesnym i kolorowym stylu lat 60. i 70.

Tommy Hilfiger kupił willę wraz z żoną Dee Ocleppo w 2013 roku za 17 mln dolarów, ale jak sam przyznał ostatnio rzadko w niej bywał.

Jeszcze kilka lat temu projektant mówił w wywiadzie dla "Wall Street Journal", że ten dom jest dla niego częściowo domem na plaży, a częściowo galerią sztuki. Właściciel zgromadził tu pokaźną kolekcję sztuki nowoczesnej. Przy basenie stoi rzeźba rzeźbiarza z nurtu pop-art Keitha Haringa, a na ścianach wiszą obrazy m.in. Damiena Hirsta, Keitha Haringa, Andy'ego Warhola i Jean-Michela Basquiata. Dzieła sztuki nie są na sprzedaż w ramach ceny domu, ale projektant zadeklarował, że jeśli nowy lokator zechce kupić od niego kilka rzeźb lub obrazów, to chętnie ponegocjuje cenę. 

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL