fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom należący do byłego amerykańskiego prezydenta na sprzedaż

materiały prasowe
Dom należący do byłego prezydenta USA Ronalda Reagana i jego pierwszej żony, aktorki Jane Wyman trafił na sprzedaż.

Rezydencja znajduje się w ekskluzywnej dzielnicy Los Angeles - Holmby Hills i została wyceniona na 6,75 mln dolarów czyli ponad 26 mln złotych.

Dom został zaprojektowany w 1938 roku przez znanego architekta Paula Williamsa, pierwszego czarnoskórego członka American Institute of Architects - profesjonalnej organizacji zrzeszającej architektów ze Stanów Zjednoczonych.

Ronald Reagan kupił dom w latach 40. zeszłego wieku i mieszkał w nim z żoną Jane Wyman oraz wspólnymi dziećmi aż do rozwodu w 1949 roku.

Aktorka zatrzymała dom w wyniku ugody finansowej po rozwodzie i mieszkała w nim jeszcze przez kilka lat. W 1954 roku sprzedała go kolejnym właścicielom którzy mieszkali w posiadłości ponad 50 lat.

Obecny właściciel kupił posiadłość w 2018 roku za 6,45 mln dolarów.

Niepozorny, biały piętrowy dom w stylu kolonialnym ma pięć sypialni, sześć łazienek i ponad 570 metrów kwadratowych powierzchni. Na parterze jest duży salon z kominkiem i wyjściem na taras i do ogrodu, a także jadalnia, kuchnia, kuchnia gospodarcza. Wszystkie sypialnie znajdują się na piętrze, a główna ma własna łazienkę oraz garderobę oraz wyjście na tras znajdujący się od strony ogrodu.

W ogrodzie jest duży basen, taras z barem i letni pawilon letni z kuchnią i grillem oraz ogród pełen kwiatów, krzewów i drzew. Jest też garaż na cztery samochody.

Według agencji nieruchomości pośredniczącej w sprzedaży zaletą domu jest wiele oryginalnych, zachowanych w dobrym stanie detali architektonicznych o zdobniczych domu z lat 30. zeszłego wieku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA