fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wynajem

Mieszkania na wynajem przy Wrzesińskiej

materiały prasowe
Rozpoczyna się remont kamienicy przy ul. Wrzesińskiej 2 przy Porcie Praskim w Warszawie. Do połowy 2022 roku ma tam powstać 127 lokali na wynajem.
Kamienica powstała przed 1914 r. Dwa lata temu budynek kupuje Zeitgeist Asset Management. Planuje w nim urządzić 127 mieszkań na wynajem - od kawalerek po czteropokojowe apartamenty.
- Pracując nad projektem, szukaliśmy wspólnego języka dla starej i nowej architektury – mówi cytowana w komunikacie Luiza Grunwald, dyrektor zarządzająca Zeitgeist Asset Management w Polsce. - Okolice Portu Praskiego są dziś rozległym placem budowy, gdzie niełatwo odnaleźć tożsamość Starej Pragi.
Prace deweloperskie prowadzi FineTech Construction.

Z historią w tle

Inwestor zaprosił do współpracy pracownię architektoniczno-konserwatorską Proart Anny Rostkowskiej, znaną z renowacji wielu historycznych budynków jak Pałac Prezydencki czy luksusowe kamienice mieszczańskie Foksal 13 i 15 w Warszawie.
Wrzesińska 2 to dziś zrujnowany pustostan, pozostałość po pałacu z XIX wieku, wzniesionym przez Augusta Zielińskiego w 1863 r. Ok. 1911 budynek nadbudowano na zlecenie Szmula Reichenberga, przystosowując go do roli kamienicy czynszowej. - W tamtych czasach ulica Wrzesińska położona była w sąsiedztwie praskiej rzeźni i placu Końskiego, skupiając lokalnych rzemieślników. Po II wojnie światowej w budynku pod nr 2 mieściła się pierwsza udokumentowana siedziba szkoły żydowskiej Centralnego Komitetu Żydów w Polsce – podaje Zeitgeist Asset Management. - Dziś okolica przyciąga lokatorów, których pasjonuje historia i tożsamość miasta. Interesuje ich klimat Starej Pragi, z cegłą, licznymi zaułkami, kawiarniami i placówkami kulturalnymi. Atutem jest bliskość zielonych terenów prawego brzegu Wisły, a także łatwy dojazd do centrum stolicy –metrem, tramwajem czy na piechotę.
- Ofertę skierujemy do ludzi ceniących niezależność, którzy potrzebują miejsca inspirującego, ale nieprzytłaczającego i głośnego. Niewiele jest lokalizacji z Warszawie, które, będąc niedaleko centrum, pozwalają odetchnąć naturą, a także spojrzeć na lewy brzeg z lekkim przymrużeniem oka – mówi Peter Noack, współzałożyciel Zeitgeist Asset Management. - Ten punkt świetnie wpisuje się w nasze portfolio. Z niecierpliwością oczekujemy chwili, kiedy będziemy mogli rozpocząć wynajem mieszkań.

Z nowym apartamentowcem

Architekci starali się uwypuklić to, co pozostało z pierwotnego charakteru kamienicy. - Odnaleźliśmy fragmenty kutych balustrad dawnych balkonów, w kolorze zgniłej zieleni – komentują przedstawiciele pracowni Proart. - Kolor na tyle nas zainspirował, że stał się motywem przewodnim dekorów zarówno w starej, jak i nowej części zabudowań. Elewacje są utrzymane w szarej tonacji, z przewagą jasnej, subtelnej kolorystyki.
Docelowo będą tu dwa budynki: stara kamienica zachowana w pierwotnym kształcie (wraz z oficyną i podwórzem) oraz przylegający do niej nowy, 8-piętrowy apartamentowiec. - W historycznym budynku ma zostać odtworzona masywna stalowa brama (docelowo oliwkowa), a także drewniana konstrukcja podtrzymująca dach. Historyczna więźba dachowa zostanie wyeksponowana we wnętrzach na ostatniej kondygnacji – opisuje Proart. - Sam prześwit bramowy, wyposażony w tradycyjną ceramiczną posadzkę, zachowa oryginalny kształt. Mamy w pracowni osobę, która zajmuje się wyłącznie oknami i drzwiami. Na podstawie fragmentów dawnej stolarki okiennej, rozpoznała ich rodzaj, dzięki czemu możemy odbudować okna w oryginalnej formie.
Łącznie w obu budynkach ma powstać 127 mieszkań na wynajem długoterminowy, a na parterze kilka lokali usługowych. Usytuowane będą na działce o powierzchni 1,5 tys. mkw, graniczącej z jednej strony z ul. Wrzesińską, a z drugiej z Kępną. Mieszkania oferowane będą w formie najmu instytucjonalnego - bezpośrednio od właściciela.
- Zaletą wnętrz w starym budynku będzie ich wysokość, nawet do 4,5 m. Z małymi lokalami będą sąsiadować duże, 3 i 4-pokojowe, z których każdy będzie patrzeć na dwie strony świata. Wybudujemy parking podziemny dla aut, z dodatkowymi miejscami na rowery – opisuje inwestor. - Patio zagospodarowane będzie zielenią i ławkami, z ogródkami przynależącymi do mieszkań na parterach. W budynku będzie dużo komórek lokatorskich.
Odwołania do historii to element typowy dla realizacji Zeitgeist Asset Management w Europie. - Ponad 90 proc. remontowanych przez firmę budynków znajduje się pod opieką konserwatorską. Realizacje znajdziemy w czeskiej Pradze, gdzie firma zainwestowała już w 25 projektów – czytamy w komunikacie. - Warte uwagi są szczególnie inwestycje Křižíkova oraz Na Struze stanowiące przykład przywrócenia świetności i jakości historycznym wnętrzom.
Zeitgeist AM prowadzi działania w Czechach (siedziba główna), Polsce, na Węgrzech i w Niemczech. Specjalizuje się w usługach deweloperskich i zarządzaniu aktywami dla inwestorów prywatnych i instytucjonalnych.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA