fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wynagrodzenia

Lidl w Polsce znów podnosi pensje

Bloomberg
Sieci coraz ostrzej rywalizują o chętnych do pracy. Najłatwiej zrobić to podwyżkami pensji

Lidl poinformował właśnie, wynagrodzenia jego pracowników wzrosną średnio o 9 proc. Pracownicy sklepów rozpoczynający pracę otrzymają od 150-500 zł więcej niż w ubiegłym roku. - Nasi pracownicy są objęci bezpłatną, prywatną opiekę medyczną. Dodatkowo firma oferuje możliwość przystąpienia na preferencyjnych warunkach do ubezpieczenia medycznego i grupowego wraz z całą rodziną – mówi Anna Durzyńska, dyrektor personalny Lidl Polska. Zaznacza, że do pakietu socjalnego dochodzą bony i paczki świąteczne oraz bony okolicznościowe.

W październiku wszyscy pracownicy firmy otrzymali bony w wysokości 600 zł z okazji otwarcie 600 placówki.

W grudniu natomiast pracownikom zostały przekazane bony świąteczne o wartości 400 zł do wykorzystania w Lidlu.

- W 2016 r. Lidl przekazał pracownikom bony podarunkowe o wartości 14,5 mln zł. Uznaniem wśród pracowników cieszy się także program „wyprawka dla pierwszoklasisty" – w latach 2012-2016 blisko 4000 maluchów otrzymało bogate pakiety na start edukacji – dodaje Anna Durzyńska.

Po podwyżkach pensja na stanowisku pracownika sklepu wynosi 2,55 tys. zł – 3,3 tys. zł brutto na początku pracy. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu 2,75 tys. zł – 3,5 tys. zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy do 3– 3,8 tys. zł brutto. Natomiast wynagrodzenie menadżera sklepu dla osób rozpoczynających pracę na tym stanowisku wynosi 4,4 – 5 tys. zł brutto. Po roku analogicznie jak w przypadku pracownika sklepu wzrost wynagrodzenia jest gwarantowany i kształtuje się na poziomie 5 – 5,5 tys. zł brutto, a po dwóch latach 6,3 – 6,8 tys. zł brutto.

W ślad za podwyżkami pracowników sklepów wzrosną również wynagrodzenia pracowników magazynów. Komisjonerzy rozpoczynający pracę otrzymają płacę w wysokości 2,85 – 3,4 tys. zł brutto, z gwarancją podwyżki po roku pracy do poziomu 3,15 – 3,6 tys. zł brutto. Po dwóch latach ich płaca gwarantowana wyniesie 3,55 – 4 tys. zł brutto.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA