fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Sondaż: PiS wygrywa wybory w dziewięciu województwach

Fotorzepa, Jerzy Dudek
W dziewięciu województwach: dolnośląskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim, śląskim i świętokrzyskim wybory do sejmików wojewódzkich wygrał PiS - wynika z sondażowych wyników wyborów przedstawionych przez IPSOS.

Koalicja Obywatelska wygrała wybory w siedmiu województwach (kujawsko-pomorskim, lubuskim, opolskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim) - wynika z tego samego sondażu.

Polacy wybrali. Obserwuj relację "Rzeczpospolitej"

 

Ponadto w 12 województwach na podium znalazło się PSL (w kujawsko-pomorskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim), w dwóch województwach - Bezpartyjni Samorządowcy (dolnośląskim i lubuskim), w jednym SLD Lewica Razem (śląskim) a w jednym Mniejszość Niemiecka (opolskim).

W skali całego kraju PiS uzyskał 32,3 proc. proc. głosów, Koalicja Obywatelska - 24,7 proc., PSL - 16,6 proc.; Bezpartyjni Samorządowcy i Kukiz'15 - po 6,3 proc.; a SLD Lewica Razem - 5,7 proc.

Rzeczpospolita
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA