fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Debata w Kielcach po angielsku. Przyszedł tylko Piotr Liroy-Marzec

Poseł Piotr Liroy-Marzec
Fotorzepa/ Adam Burakowski
Fundacja Rozwoju Społeczności Lokalnych Nasza Sprawa zorganizowała w Kielcach debatę o przyszłości miasta w języku angielskim. Na spotkaniem przyszedł tylko jeden kandydat na prezydenta - Piotr Liroy-Marzec.

Na debatę dotyczącą inwestycji i przyszłości Kielc nie przyszedł żaden z pozostałych kandydatów.

Piotr Liroy-Marzec podkreślił na spotkaniu, że znajomość języka angielskiego jest ważna z punktu widzenia kontaktów z inwestorami. 

- Prezydent powinien być w stanie porozumieć się z potencjalnymi zagranicznymi inwestorami również bez pomocy tłumacza - powiedział.

Jako atut Liroy-Marzec wymienił m.in. swoją popularność. - Nawet w Nowym Jorku ludzie z branży muzycznej wiedzą, kim jest Liroy. Kielce właśnie takiej promocji potrzebują - tłumaczył.

- Kielce potrzebują produktu, który wyróżni je na tle innych polskich miast - mam tu na myśli również kontekst kulturowy, ponieważ to właśnie kultura jest kluczem do tego, by taki ośrodek był traktowany poważnie. Ze Świętokrzyskiego pochodzą osoby, które mogą pomóc wypromować nasz region i przyciągnąć innych ludzi, którzy pozytywnie wpłyną na rozwój Kielc - kontynuował cytowany przez portal echodnia.eu.

Źródło: echodnia.eu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA