fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

PO: Sztab Jakiego złamał prawo. Sprawa w prokuraturze

Fotorzepa, Michał Kolanko
Platforma Obywatelska złożyła w prokuraturze doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez sztab wyborczy kandydata PiS na prezydenta Warszawy, Patryka Jakiego.

PO oskarża dyrektora Centrum Obsługi Administracji Rządowej o prowadzenie nielegalnej kampanii wyborczej - w postaci przechowywania lawet z reklamowymi billboardami Jakiego na terenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i przekroczenia uprawnień.

Z kolei szefowie sztabu wyborczego Patryka Jakiego oskarżani są przez PO o nielegalne przechowywanie materiałów wyborczych na terenie COAR.

Czytaj także: Rzecznik sztabu Patryka Jakiego przegrał w trybie wyborczym

Zdaniem Marcina Kierwińskiego z PO ta sytuacja wskazuje, że PiS wykorzystuje administrację państwową do prowadzenia kampanii wyborczej, a niedopuszczalne jest, by sztab wyborczy wiceministra sprawiedliwości rażąco łamał przepisy kodeksu wyborczego.

Poseł PiS Jan Maria Jackowski twierdzi, że nie ma w tej sytuacji mowy o łamaniu prawa, bo lawety z podobiznami Jakiego znalazły się na terenie COAR w wyniku podpisania umowy między sztabem wyborczym a zarządcą terenu. Obecnie, jak poinformował Jackowski, lawety stoją na parkingu komercyjnym.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA