fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Żona Arkadiusza Mularczyka kandydatem na prezydenta Nowego Sącza

Iwona i Arkadiusz Mularczykowie w czasie dyskusji "Kobieta w życiu publicznym" przed kongresem programowym PiS w 2009 roku
Fotorzepa/ Piotr Guzik
Iwona Mularczyk, żona posła Arkadiusza Mularczyka z Prawa i Sprawiedliwosci, będzie kandydować w wyborach na prezydenta Nowego Sącza - poinformowało Radio Kraków. Informację potwierdził na Twitterze sam polityk.

Ustępujący prezydent Nowego Sącza, Ryszard Nowak, który włodarzem miasta jest od 2006 roku, rekomendował na swojego następcę Krzysztofa Głuca. Jednak jak poinformowało Radio Kraków, rada polityczna Prawa i Sprawiedliwości wskazała zamiast niego Iwonę Mularczyk.

Dla wielu wielu środowisk w Nowym Sączu postawienie PiS na Mularczyk jest sporym zaskoczeniem - zaznacza Radio Kraków, dodając, że pierwsze komentarze skupiają się przede wszystkim na tym, że kandydatka nie wykazywała się dotąd aktywnością polityczną i samorządową.

Jak informuje Wirtualna Polska, Iwona Mularczyk pracuje w jednej z nowosądeckich szkół jako nauczycielka. W poniedziałek ma odbyć się konferencja prasowa z jej udziałem.

Informację o kandydaturze Iwony Mularczyk potwierdził na Twitterze jej mąż. "Gratuluję mojej małżonce Iwonie rekomendacji ?PiS na Prezydenta miasta Nowego Sącza. To wielki zaszczyt i zobowiązanie! Będę wspierał Ją w działaniu na rzecz miasta i mieszkańców" - zapowiedział.

Portal sadeczanin.info zaznacza, że po wyborze przez komitet polityczny PiS Iwony Mularczyk zamiast wskazanego przez siebie Krzysztofa Głucy, obecny prezydent Ryszard Nowak może zawiązać własny komitet wyborczy i wystartować w wyborach jako kandydat niezależny.

Źródło: rp.pl/ Radio Kraków
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA