fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Petru: PO wycofała się z poparcia Ujazdowskiego? Czas na Wałęsę w Gdańsku

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Platforma Obywatelska powinna wycofać kandydaturę Jarosława Wałęsy w wyborach na prezydenta Gdańska - zaapelował Ryszard Petru, lider Liberalno-Społecznych.

- Podejmujemy decyzję o wycofaniu poparcia dla Kazimierza Ujazdowskiego oraz o wycofaniu się Nowoczesnej z koalicji w której jest. Ta decyzja świadczy o naszej odpowiedzialności, tylko Koalicja Obywatelska może zapewnić opozycji zwycięstwo w wyborach - mówił w poniedziałek Grzegorz Schetyna na wspólnej konferencji prasowej z Katarzyną Lubnauer we Wrocławiu.

Ujazdowski nadal jednak jest w grze o prezydenturę we Wrocławiu. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", nie jest wykluczone, że mimo braku poparcia Platformy Obywatelskiej jednak wystartuje na prezydenta miasta.

Dowiedz się więcej: Wybory we Wrocławiu: Trudne puzzle koalicji

Ryszard Petru już kilka dni temu oceniał, że "Grzegorz Schetyna od samego początku powinien był poprzeć kandydata Rafała Dutkiewicza na prezydenta Wrocławia". W piątek zaapelował, by podobnie jak Wrocławiu, przewodniczący Platformy Obywatelskiej wycofał poparcie dla kandydata tej partii w Gdańsku.

"Podobnie jak we Wrocławiu, Platforma Obywatelska powinna wycofać kandydaturę Jarosława Wałęsy i poprzeć jako wspólnego kandydata Pawła Adamowicza" - napisał Ryszard Petru na Twitterze.

Wałęsa został zaprezentowany jako wspólny kandydat PO i dawnej partii Petru - Nowoczesnej - miesiąc temu.

Przeczytaj wywiad: Jarosław Wałęsa: Adamowicz wprowadził w błąd mnie, Grzegorza Schetynę i mieszkańców

W wyborach w Gdańsku wystartuje także obecny prezydent miasta, jeden z byłych liderów PO, Paweł Adamowicz. Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości będzie Kacper Płażynski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA