fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Wicerzecznik PiS: Duda będzie prezydentem z najsilniejszym mandatem

Fotorzepa/ Jakub Czermiński
- Programy społeczne były silnym argumentem Andrzeja Dudy, bo miał się czym pochwalić. Druga strona, niestety, sprawiała wrażenie, że ich głównym argumentem jest to, że nie są PiS-em - powiedział wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

Po godzinie 8 Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe dane po zliczeniu 99,97 proc. głosów. Andrzej Duda zdobył 51,21 proc. głosów i zapewnił sobie reelekcję.

- Andrzej Duda będzie prezydentem z najmocniejszym mandatem obywateli. Poparło go ponad 10 mln obywateli, więcej, niż jakiegokolwiek wcześniej - ocenił w rozmowie z Polskim Radiem Radosław Fogiel.

- Ta wygrana może napawać optymizmem. Przy tak jednolitym froncie przeciwko Andrzejowi Dudzie, to zwycięstwo jest dobrym prognostykiem dla naszego obozu politycznego - dodał wicerzecznik PiS.

- Gdyby chodziło tylko o aktywowanie twardego elektoratu, to byśmy tych wyborów nie wygrali, bo tylko tym nie da się zwyciężyć - dodał.

- Mylenie, tudzież zrównywanie pewnej ideologii, światopoglądu, z konkretnymi osobami, to krzywdzące pomieszanie pojęć. To działanie drugiej strony politycznego sporu, która desperacko chwyciła się tego wątku licząc na spolaryzowanie i ugranie czegoś - komentował Fogiel.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA