fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Płażyński informuje OBWE o "atakach na zwolenników Dudy"

Twitter
Poseł PiS Kacper Płażyński spotkał się z przedstawicielami misji OBWE w Gdańsku, obserwującymi kampanię wyborczą przed II turą wyborów prezydenckich w Polsce. - Mówiłem o aktach agresji skierowanych przeciwko sympatykom czy zwolennikom pana prezydenta Andrzeja Dudy - stwierdził polityk.

Płażyński spotkał się z przedstawicielami Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europiew piątek, jak podkreślił - na życzenie szefa misji.

Mówił o atmosferze, w jakiej odbywają się wybory, a także o "aktach agresji skierowanych przeciwko sympatykom czy zwolennikom pana prezydenta Andrzeja Dudy".

Płażyński wspomniał m.in. o zajściach w miejscowości Czarne, gdzie według jego słów miało dochodzić do przecinania opon i prób podpalenia domów zwolenników Dudy.

Płażyński w rozmowie z OBWE mówił też o języku używanym przez posłankę PO Agnieszkę Pomaską i europosłankę Magdalenę Adamowicz, języku, który nazwał "obrzydliwym i szkalującym politycznych oponentów".

Poseł PiS mówił również, że gdański radny z Koalicji Obywatelskiej, Krystian Kłós, miał przekonywać zwolenników Andrzeja Dudy, że skoro oddali na niego głos w I turze, w II nie muszą już głosować.

Polityk zapewnił, że wszystkie te przypadki zgłaszał lokalnym przedstawicielom władz PO, Sławomirowi Neumanowi i Mieczysławowi Strukowi, ale "żadne apele o opamiętanie zwolenników PO nie padły".

Źródło: dziennikbaltycki.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA