fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Dworczyk: Nikt nie chce dzielić Polaków

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Nikt nie chce dzielić Polaków. Chcemy, żeby Polska była solidarna i zjednoczona - przekonywał w Polsat News Michał Dworczyk, szef KPRM.

Dworczyk odniósł się w ten sposób do sugestii, że takiego podziału dokonał Andrzej Duda, który podpisał dziś Kartę Rodziny, podkreślając w czasie swojego wystąpienia, że jest to swoiste zabezpieczenie przed "ideologią LGBT".

Dworczyk stwierdził, że nikt nie chce Polaków dzielić. - My właśnie i prezydent Duda chcemy, żeby Polska była Polską solidarną, zjednoczoną. Natomiast warto stanąć w prawdzie. Każdy ma swoje priorytety - mówił.

Szef KPRM mówił także na temat wczorajszego listu prezesa Kaczyńskiego do członków PiS. Nie przychylił się do opinii części polityków i publicystów, że był to list "histeryczny". 

Zgodził się natomiast z ostrzeżeniem Kaczyńskiego, że gdyby wybory prezydenckie wygrał Rafał Trzaskowski, Polskę czekałby "bardzo szeroki i wielowarstwowy kryzys", bo nie ma szans, by Trzaskowski "nagle zmieni się z polityka bardzo krwistego i przejdzie do dobrej współpracy z rządem".

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA