fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Kalisz: Duda ma szansę, żeby przegrać z każdym

tv.rp.pl
- Andrzej Duda w sposób totalny zintegrował się z PiS-em, co przenosi się na elektorat, co może sprawić, że tych wyborów (prezydenckich) nie wygra - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Ryszard Kalisz, były szef Kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Zdaniem Kalisza prezydent Andrzej Duda "jest do pokonania w wyborach prezydenckich". - Popełnia błędy, w żaden sposób nie poszukuje innego elektoratu niż elektorat PiS-owski - ocenił.

Kalisz wyliczał, że w maju poparcie dla PiS może wynosić ok. 35 proc. - Dodajmy do tego 7 proc. wyborców Konfederacji. Mamy 42 proc. i nie ma już możliwości poszerzenia elektoratu (w II turze) - mówił.

- Andrzej Duda ma duże szanse, żeby przegrać z każdym, kto będzie w II turze - ocenił Kalisz. Dodał, że "największe szanse na wejście do II tury daje Małgorzacie Kidawie-Błońskiej", ponieważ w I turze wyborcy głosują zgodnie z preferencjami partyjnymi - a PO ma największe poparcie spośród wszystkich partii opozycyjnych.

Pytany o kandydaturę Roberta Biedronia, kandydata Lewicy na prezydenta, Kalisz stwierdził, że jest on "doskonałym kandydatem".

- Ma doświadczenie, trochę uczył się ode mnie - śmiał się Kalisz. Dodał, że Biedroń "przez ponad 10 lat był szefem organizacji pozarządowej, później doświadczenie w Sejmie". - Mówię mu, że musi troszeczkę spoważnieć, stać się osobą, która daje poczucie odpowiedzialności, że to co mówi zostanie dotrzymane - ocenił.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA