fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Grzegorz Schetyna: Prawybory nie są ustawiane. Wszystko takie prawdziwe

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Jesteśmy tydzień przed decyzją, a kandydaci jeżdżą, spotykają się z delegatami, z elektorami. To wszystko takie prawdziwe - mówił o prawyborach prezydenckich w Platformie Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Lider Platformy Obywatelskiej powiedział, że wybór kandydata partii w wyborach prezydenckich poprzedni debata debata między Małgorzatą Kidawą-Błońską a Jackiem Jaśkowiakiem, którą poprowadzi dziennikarz Przemysław Szubartowicz.

Schetyna przekonywał, że partii zależy w tej debacie na duże interakcji, dlatego, będą m.in. pytania od internautów. - To będzie żywa rozmowa - zapowiedział.

– Muszę być tutaj arbitrem. Jestem szefem Platformy i trzymam kciuki za marszałek Kidawę-Błońską, za prezydenta Jaśkowiaka, za dobrą rozmowę i debatę. Oboje mają wielkie doświadczenie. Małgorzatę Kidawę-Błońską mam zaszczyt znać ponad 20 lat i sam 6 września oddawałem jej berło czy kierownicę prowadzenia kampanii wyborczej naszej polityki - powiedział Schetyna.

Pytany o rywala w osobie Szymona Hołowni, przewodniczący PO odpowiedział: Zobaczymy, ciekawe, bo nowe, bo spoza polityki.

Schetyna był pytany również o kwestię szefa NIK-u. Nie chciał odpowiedzieć, czy opozycja pomoże PiS-owi w odwołaniu Mariana Banasia ze stanowiska.

- Żądamy, oczekujemy informacji od służb, jakie są powody, że wycofano certyfikat dostępu do informacji niejawnych szefowi NIK, co jest w oskarżeniach i dlaczego sprawa jest w prokuraturze - powiedział Schetyna.

- Konsekwencją będzie wniosek o odwołanie ministra spraw wewnętrznych (Mariusza Kamińskiego) i koordynatora ds. służb specjalnych (Macieja Wąsika). My taki wniosek złożymy - zapowiedział.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA