fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Sikorski: Nie będę kandydował na prezydenta

Facebook
- W poczuciu odpowiedzialności zdecydowałem się nie kandydować (w wyborach prezydenckich). Sercem i czynem poprę tego, kto zostanie naszym kandydatem. Ale gdyby kiedyś nadeszły takie terminy, że potrzebny będzie twardy zawodnik, wiecie, że nie zawiodę - powiedział w oświadczeniu umieszczonym na Facebooku europoseł Koalicji Obywatelskiej Radosław Sikorski ogłaszając, że nie wystartuje w prawyborach w Platformie Obywatelskiej, które miałyby wyłonić kandydata na prezydenta popieranego przez tę partię.

- W ciągu ostatnich tygodni wielu z państwa pytało mnie o prawybory i mój start w wyborach prezydenckich. Liczne wyrazy poparcia spływały do moich biur w kraju, a także w Brukseli. Dostałem od państwa setki wiadomości - powiedział Sikorski w nagraniu umieszczonym na Facebooku.

Sikorski zapewnił, że "marzy, aby Polska, którą reprezentują" jego wyborcy - "nowoczesna, otwarta, ambitna, zwyciężyła w majowych wyborach".

- Prezydent wolnej Polski nie może być podwładnym szefa partii. (Nie może) zaprzysięgać po nocach sędziów dublerów. Pozwalać na niszczenie wojska służb specjalnych i osłabiać pozycji Polski na arenie międzynarodowej - mówił.

- Wierzę, że nasza wizja państwa ma większość. Wierzę, że wśród Polaków więcej jest tych, którym drogie jest praworządne, świeckie państwo. Tych, którzy uważają, że niższe podatki mogą iść w parze z polityką społeczną zachęcającą do aktywności zawodowej. Nie uważam, by odpowiedzią na zawłaszczanie zasobów państwa mogła być polityka miłości. Pojednanie między wilkami a owcami źle się kończy dla owiec - mówił.

Następnie europoseł przyznał, że "długo myślał nad tym, w jaki sposób może przyczynić się do zwycięstwa".

- Znacie mnie państwo - gdy walczę to na całego. Doszedłem do wniosku, że tym razem rywalizacja w obozie demokratycznym nie służyłaby sprawie. Każda nasza polemika byłaby bezwzględnie wykorzystana. Dlatego w poczuciu odpowiedzialności zdecydowałem się nie kandydować - ogłosił.

Jak dotąd spośród polityków PO chęć startu w wyborach prezydenckich zgłosiła jedynie Małgorzata Kidawa-Błońska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA