fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Schetyna rozmawia o "próbie zmiany werdyktu wyborczego"

AFP
Dziś w Strasburgu lider PO Grzegorz Schetyna spotyka się z sekretarz generalną Rady Europy Burić i z przewodniczącą Zgromadzenia Parlamentarnego RE Liliane Maury Pasquier.

Schetyna powiedział dziennikarzom, że jego rozmowy mają na celu doprowadzenie do międzynarodowej oceny wyborów parlamentarnych w Polce.

Zdaniem przewodniczącego Platformy Prawo i Sprawiedliwość, wnioskując o ponowne przeliczenie głosów w sześciu okręgach, próbuje zmienić werdykt wyborczy.

Wczoraj Grzegorz Schetyna rozmawiał z przewodniczącym misji OBWE Janem Petersenem o ewentualnym nadzorowaniu ponownego liczenia głosów, jeżeli taką decyzje podejmie Sąd Najwyższy.

Tuż po wyborach Petersen, przewodniczący Krótkoterminowej Misja Obserwacji Wyborów (ang. LEOM), powołanej przez Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE (ang. ODIHR), przedstawił komunikat, z którego wynika, że obserwatorzy dobrze oceniają przygotowanie samych wyborów, ale uważają, że wyborcy mieli "ograniczoną możliwość dokonania świadomych wyborów z powodu braku bezstronności w mediach, zwłaszcza nadawcy publicznego".

Źródło: rp.pl, TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA