fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Czarzasty: Za 4 lata Lewica będzie rządzić lub współrządzić.

tv.rp.pl
- Cztery lata temu obiecałem Lewicy, że wróci do Sejmu, i wróciła z dobrym wynikiem. W tej chwili ja, Adrian i Robert to obiecujemy, że będziemy rządzili - podkreślił w radiowej Jedynce Włodzimierz Czarzasty.

- Ręka ma pięć palców, ale pięść jest jedna - tak sytuację Lewicy tłumaczył Włodzimierz Czarzasty. Jak wskazał, wspólnie będą zgłaszane inicjatywy ustawodawcze, wspólne będą konferencje prasowe oraz wspólny będzie kandydat na prezydenta. - Jest naprawdę fajna współpraca naprawdę i na pewno tego nie zepsujemy. Bardzo fajni ludzie, 46 proc. kobiet, dziewczyn, które powchodziły, bardzo zresztą dobrze wykształconych, przygotowanych. Myślę, że fajna ekipa, bardzo jestem dumny - zaznaczył. 

Czytaj także: Czarzasty: Wczoraj na lewicy nastąpiła wstępna gra miłosnaCzarzasty poinformował również, że spotkanie, które poświęcone będzie dalszym planom jest zaplanowane na piątek. - Może być nowa struktura partyjna, może jej nie być. Może być jeden klub, może być klub i koło - stwierdził w radiowej Jedynce. Jak dodał, ważny jest jednolity program i odpowiedni ludzie, co Lewica posiada. 

Polityk ocenił także, że za cztery lata Lewica będzie rządzić lub współrządzić. Zapytany o to, czy PiS da się obalić za cztery lata, odparł, że tak. - Tak, obalimy go. A dlaczego jestem taki pewien i stanowczy? Ale nie zarozumiały i nie arogancki. Cztery lata temu obiecałem Lewicy temu, że wróci do Sejmu, i wróciła z dobrym wynikiem. W tej chwili ja, Adrian i Robert to obiecujemy, że będziemy rządzili - podkreślił. - Są w Polsce w tej chwili dwie pełne koncepcje na rozwój kraju. Jedna jest pisowska i to jest konserwatywne państwo dobrobytu, druga jest lewicowa i to jest nowoczesne państwo dobrobytu. Konserwatyzm, a po drugiej stronie jest nowoczesność. I nie ma innej drogi. Jedna koncepcja i druga daje chleb i jedna tylko daje wolność. I to jest to nowoczesne państwo dobrobytu - dodał Włodzimierz Czarzasty.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA