fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Gliński na starcie konwencji PiS: Nie boimy się nowych wyzwań

Fotorzepa/ Michał Kolanko
- Konwencja dowiedzie prawdziwości tej tezy: PiS jest wiarygodny, zawsze ciężko pracuje i jest blisko ludzi - powiedział na starcie konwencji programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy prof. Piotr Gliński.

- W trakcie naszych trzydniowych obrad zaprezentujemy wiele nowych pomysłów i zamierzeń. Niektóre będą testowane w debacie z ekspertami. Nie boimy się nowych wyzwań programowych. Życzymy takiej otwartości i takiego dialogu takim naszym politycznym oponentom. Polska debata publiczna potrzebuje opozycji, która nie szuka korzyści w ciągłej awanturze i donoszeniu, ale w ciężkiej pracy, sporze merytorycznym. Wciąż liczymy, że kiedyś taka opozycja się w Polsce ukształtuje - mówił Gliński.

Konwencja to kilkadziesiąt paneli tematycznych i wystąpień. - W okresie wakacyjnym przygotujemy program na kampanię jesienną. Mamy własny pomysł na Polskę, wynikający z naszej tożsamości i potrzeb Polaków. Nasz program, nasz pomysł na Polskę jest naszym pomysłem. Nie jest klonem, podróbką pomysłów elit zachodnich czy wschodnich. Program PiS, Zjednoczonej Prawicy stawia przede wszystkim na solidarność, sprawiedliwość społeczną, zrównoważony rozwój. Na podmiotowość suwerenność wspólnoty, tożsamość narodową.  Włączyliśmy miliony Polaków do klasy średniej. Walczymy o jej tożsamość. Chcemy by nasza tożsamość była dla nas ważnym zasobem rozwojowym, by była dla nas wszystkich atrakcyjna - powiedział Gliński. Jak dodał, "zaprasza wszystkich Polaków na trzydniową, fascynującą podróż - dyskusję o najważniejszych sprawach dla Polski i Polaków".

W sobotę o 11:30 planowane jest "kierunkowe" wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA