fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Wybory do PE: Kto może zdobyć mandat?

Fotorzepa, Łukasz Solski
Prawo i Sprawiedliwość może sięgnąć po 24 mandaty, a Koalicja Europejska po 21 w wyborach do Parlamentu Europejskiego - wynika z analizy sondaży przeprowadzonej przez PARR i Badania.pro dla Onetu.

Do stworzenia analizy opracowano dane na podstawie uśrednionego poparcia dla partii politycznych z ośmiu marcowych sondaży.

Z analizy wynika, że progu wyborczego nie przekroczyłyby: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSS, Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego oraz Ruch Prawdziwa Europa.

PiS: 39,4 proc.

KE: 36 proc.

Wiosna: 7.5 proc.

Kukiz'15: 5.4 proc.

Konfederacja 3.2 proc.

Razem: 2.1 proc.

W badaniu uwzględniono sondaże: Pollstar („Super Express”) z 1 marca, IBRiS z 7 marca, Kantar MillwardBrown (TVN i TVN24) z 13 marca, IBRiS (Rzeczpospolita) z 14 marca, CBOS z 19 marca, IBRiS (Radio ZET) z 19 marca, IBSP z 21 marca, Estymator (DoRzeczy) z 24 marca.

W majowych wyborach będziemy wybierać 52 europosłów w 13 okręgach wyborczych. Rozkład mandatów może wyglądać następująco. PiS – 24, Koalicja Europejska – 21, Wiosna – 4, Kukiz’15 – 3. Wizualizację rozkładu mandatów na podstawie prognozy przedstawia poniższy wykres.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA