fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Kopacz "jedynką" w Wielkopolsce - zapowiada Schetyna

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna poinformował na antenie TVN24, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego Ewa Kopacz otworzy listę Koalicji Europejskiej w Wielkopolsce, Jerzy Buzek na Śląsku, Marek Belka w Łodzi a Włodzimierz Cimoszewicz w Warszawie.

W piątek ws. budowania list Koalicji Europejskiej zbiera się zarząd Platformy Obywatelskiej.

Partia Schetyny ma mniej "jedynek" niż w poprzednich wyborach, bo w 3 okręgach pierwsze miejsca przypadają SLD,  a trzy - ludowcom. Takie są warunki porozumienia, które było podstawą do stworzenia Koalicji Europejskiej.

Do tej pory jednym ze znaków zapytania było miejsce, z którego będzie startować  Ewa Kopacz. W TVN24 Grzegorz Schetyna zapowiedział w środę, że była premier otwierać będzie listę w Wielkopolsce.

- Jutro spotkanie z szefami regionów, w piątek zarząd. Na pewno Ewa Kopacz (będzie "jedynką" do PE). Będziemy proponować, żeby była liderem listy w Wielkopolsce. Na pewno Jerzy Buzek, który będzie prowadził, jak zwykle, śląską drużynę Koalicji Europejskiej. Włodzimierz Cimoszewicz – wskazanie warszawskie. Także Marek Belka. Będzie pięciu byłych premierów na naszych listach, to będzie świetna reprezentacja, drużyna, która będzie świetnie reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim - mówił Schetyna.

- Jestem dumny, że udało nam się taką ekipę zbudować. To naprawdę drużyna gwiazd - dodał lider PO.

Źródło: rp.pl/ TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA