fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wspomnienia

Nie żyje B.J. Thomas, wykonawca hitu "Raindrops keep fallin’ on my head"

B.J. Thomas
PAP/EPA/JOSHUA GATES WEISBERG
B.J. Thomas, wykonawca takich przebojów jak "Hooked on a feeling" czy "Raindrops keep fallin’ on my head" zmarł po ciężkiej chorobie. Miał 78 lat.

W marcu piosenkarz poinformował, że wykryto u niego nowotwór płuc. Wydawca muzyka Jeremy Westby poinformował, że B.J. Thomas zmarł w wyniku choroby w swym domu w Arlington w stanie Teksas.

Pochodzący z Oklahomy Billy Joe Thomas zyskał rozpoznawalność w 1966 r. po tym, jak nagrał przebój Hanka Williamsa "I’m so lonesome I could cry" w wersji gospel.

Na przestrzeni kariery muzyk zdobył pięć nagród Grammy, sprzedał kilkadziesiąt milionów płyt. Z utworami z różnych gatunków wielokrotnie gościł na listach przebojów.

W 1976 r. jego "Home Where I Belong" zyskał platynę jako jeden z pierwszych albumów gospel sprzedanych w ponad milionie egzemplarzy.

Jednym z najbardziej znanych utworów Thomasa była skomponowana przez Burta Bacharacha i Hala Davida piosenka "Raindrops keep fallin’ on my head" ze ścieżki dźwiękowej filmu "Butch Cassidy i Sundance Kid", uhonorowana Oscarem w 1969 r.

W 2013 r. piosenka otrzymała wyróżnienie dla nagrań, które wpłynęły na bieg muzycznej historii i znalazła się w Grammy Hall of Fame.

W 1968 r. B.J. Thomas wziął ślub z Glorią Richardson, z którą miał trzy córki. W jednym z wywiadów mówił, że to dzięki wsparciu żony poradził sobie z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków i wyszedł na prostą.

Źródło: rp.pl / AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA